«Захисти себе від ВІЛ/СНІДу»

01 грудня 2017 року з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом спеціалістами відділення медичної допомоги підліткам та молоді  «Клініка, дружня до молоді» КУ «ЗМБДЛ №5» проведено вебінар на тему: «Захисти себе від ВІЛ/СНІДу». Захід проведено в он-лайн режимі у форматі: «інформація – питання – відповідь».

У вебінарі взяли участь пацієнти лікарні, учні навчальних закладів м. Запоріжжя та Запорізької області, а також інші бажаючі.

На вебінарі розглянуті питання розповсюдженості, шляхів передачі, перших проявів та профілактики ВІЛ-інфекції. Цікавим стали для слухачів поради психолога щодо ставлення до проблем ВІЛ/СНІДу.

Основні питання та відповіді з теми наведено нижче:

Що таке ВІЛ-інфекція?

ВІЛ/СНІД-інфекція – це інфекційна хвороба, яка викликається вірусом імунодефіциту людини. Мікроорганізм, потрапляючи до людини (ретровірус) знижує його імунітет, внаслідок чого організм не може боротися з різними хворобами.

Яким, чином найчастіше передається ВІЛ-інфекція? Які шляхи зараження?

Існує три шляхи зараження: статевий, парентеральний, вертикальний.

1) Статевий шлях (при гомо – та гетеросексуальних зв’язках).

2)  Парентеральний шлях – це коли ретровірус потрапляє у кров’яне русло. Наприклад, при переливанні крові, або при використанні нестерильного медичного інструментарію. Заразитися ВІЛ можна в тату і пірсинг-салонах, в яких не дотримуються санітарно-гігієнічних норм (обробка інструментів після кожного клієнта, робота майстра в рукавичках тощо). Особливу увагу відведено на те що, важливо не забувати, мати власні верстати (бритви) і манікюрні інструментарії а також, предмети особистої гігієни, які повинні використовуватися тільки Вами.

3) Вертикальний шлях –  це зараження малюків. Відбувається в тому випадку, якщо матір ВІЛ-інфікована (іноді вона сама не знає про свою хворобу). Мати передає цю інфекцію малюку на протязі вагітності або в пологах. А  також діти можуть заражатися при годуванні грудним молоком.

В яких випадках відсутній ризик зараження ВІЛ-інфекцією?

Не можливо захворіти при дотиках або поцілунках, під час роботи з комп’ютером або іншими шкільними приладдям, при використанні кухонного начиння і предметів побуту (меблі, постіль тощо).

Необхідно пам’ятати, що від тварин або комах заразитися цією інфекцією не можливо.

Сантехобладнання, басейн, душ так само не є джерелом зараження ВІЛ-інфекцією.

Імовірність інфікування ВІЛ безпосередньо залежить від способу життя людини. Якщо Ви виключите зі свого життя незахищений секс, безліч сексуальних партнерів, будите ретельно стежити за своїм здоров’ям, уникаючи венеричних захворювань, малоймовірно що ви заразитеся вірусом імунодефіциту людини.

Як відбувається перебіг хвороби?

Потрапивши в організм ретровірус довгий час не викликає захворювання. Існує поняття серонегативного вікна, під час якого в крові не виявляються антитіла, а інфекція вже вражає імунні клітини організму. Цей період триває до трьох місяців. Початок хвороби може бути схоже на ГРВІ.

Хвороба проходить кілька стадій:

1-а – асимптомна (немає проявів хвороби). У цьому періоді людина не хвора, але іншим людям передавати інфекцію може.

2 і 3 стадії характеризують розвиток процесу ураження різних органів людини вірусом.

4-а стадія набутого імунодефіциту (її називають СНІД). В цій стадії з’являються важкі захворювання, що викликаються бактеріями, грибками, вірусами. Які призводять до смерті хворого (якщо він не отримує лікування).

Профілактика ВІЛ – інфекції:

Поки що немає вакцин, які б захистили від зараження ВІЛ-інфекцією.

Тільки відповідальне ставлення до свого здоров’я та безпечне поводження захистять Вас від зараження вірусом ВІЛ.

Якщо Ви засумнівалися в правильності своєї поведінки чи згадали про несприятливі ситуації у своєму житті або хочете більше дізнатися про проблеми, методи профілактики і захисту від ВІЛ інфекції спеціалісти відділення медичної допомоги підліткам та молоді  «Клініка, дружня до молоді» КУ «ЗМБДЛ №5» допоможуть Вам конфіденційно та безкоштовно. У відділенні Ви можете пройти тестування на ВІЛ абсолютно анонімно і безкоштовно за годину, здавши кров з пальця.

Більш детальну інформацію можна отримати у Відділені
за адресою: вул. Новгородська, 28-а,
тел.: (061) 224 93 23; (068) 084 60 06; (095) 421 80 34 або
на веб-порталі: https://zpkdm5.jimdo.com/.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Введіть для перевірки *

Search

+
Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня №5
Нам важлива ваша думка і ми будемо вдячні за відгуки, вони допоможуть нам ставати краще заради здоров'я дітей!

Введіть для перевірки *